Lumelauatatavad mäed Eestis

Uuendus - Otsepilt erinevatelt lumelaua mägedelt jälgitav siit

Eestis teadupärast päris mägesid pole ja seetõttu tuleb leppida küngastega, kuid õige lumelaudur ei lase sellest ennast heidutada ja läheb ikka "mägedesse". Allpool 12 popimat paika, kui keegi teab mõnda siin nimekirjas mitte esinevat head paika lumelauasõidu nautimiseks (esialgu Eesti piires :)) siis võib selle soovituslikult kommentaarina lisada. Juttu sellest miks lumelaua sõit nii hea on leiad siit: Lumelauasõit on lõbus.

Lumelauatatavad mäed Eestis

Valgehobusemägi - Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus

www.valgehobuse.ee

Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus asub Järva maakonnas Albu vallas Mägede külas kaunil Kõrvemaa maastikul Valgehobusemäe lumelaua- ja mäesuusanõlva pikkus on 200 m, laius 40 m ja kõrguste vahe tipu ning jalami vahel 30 m.

Kuutsemägi - Kuutsemäe puhkekeskus

www.kuutsemae.ee

Eesti talvepealinnast Otepääst 14 km kaugusel, Otepää kõrgustikul asub looduskaunis koht, nimega Kuutse mägi. Mäesuusa - ja lumelauahuvilistele 7 erineva raskusastmega laskumisnõlva. Pikkused varieeruvad alates 214 meetrist kuni 514 meetrini. Kõige järsemad on Porikraavi nõlv ja Teppani nõlv - vastavalt 15° ja 13°.

Kütiorg - Kütioru puhkekeskus

Kütioru puhkekeskus

www.kütiorg.ee

Võrust sõita ca 12 km Vastseliina suunas. Enne Tootsi bussipeatust keerata vasakule, kust jääb sinna veel 2,7 km.

Kütioru puhkekeskus

Nõmme - Nõmme lumepark

Nõmme lumepark

www.nommelumepark.ee

Asukoht Nõmmel, Mustamäe suusahüppetorni nõlval. Vana-Mustamäe 16, Tallinn

Lauluväljak - Tallinna Lauluväljaku Talvekeskus

Tallinna Lauluväljaku Talvekeskus

www.puhkaeestis.ee/et/tallinna-lauluvaljaku-kelgunolv

Kiviõli - Kiviõli Seikluskeskus

Kiviõli Keskus

www.seikluskeskus.ee

Kiviõli linna põhjaservas asuval poolkoksimäel. Kuni 650 meetri pikkused mäesuusa- ja lumelauarajad.

Kohtla-Nõmme - Kohtla-Nõmme Talvekeskus

Kohtla-Nõmme Talvekeskus

www.talvekeskus.ee Kohtla-Nõmme Talvekeskus asub Ida-Virumaal Kohtla-Nõmme vallas Kohtla Kaevanduspark- muuseumi territooriumil aadressil Jaama tn 1. Kaugus Tallinnast 166 km ja kaugus Tartust 137 km. Pikim laskumisnõlv 265 meetrit pikk, kõrgustevahega 40 meetrit.

Uuendus

Väike Munamägi - Väike-Munamäe Suusakeskus

Väike-Munamäe Suusakeskus

www.munakas.ee

Otepää kõrgustiku idaosas asub kuplikujuline Väike Munamägi. Suur kõrgustevahe, erineva profiiliga nõlvad, kaugus Otepääst (vaid kiviga visata!) ja hea ligipääsetavus. Mäel on suustamisega tegeletud alates 1947 aastast.. Pikim laskumisnõlv 450 meetrit pikk, kõrgustevahega 70 meetrit.

Vimka - Viimsi mäepark

www.vimkapark.ee

Vimka puhul on tegemist on unikaalse nõlvaga Tallinna vahetus läheduses (Randvere tee 30, Lubja, Harju maakond). 250m pikkuse ja 36m kõrguste vahega sarnaneb paljuski Lõuna-Eesti mäekeskustes leitavate laskumistega. Olemas mäetõstuk.

Tartu lumepark

www.tartulumepark.ee

Tartu Lumepargis on 200-meetri pikkune mäesuusa- ja lumelauanõlv, 100-meetrine lauge Terminali lastenõlv õppimiseks koos mäetõstukiga. Lisaks 7 tuubirada, mis sobivad nii suurtele kui väikestele. Muuseumi tee 5, 60634, Tartu.

Lüllemäe Suusamaa

www.karulatsk.ee

Valgamaa, Karula vald, Lüllemäe 68101

Viljandi Lumepark

www.lumepark.ee

Talvepargis saab liuelda 250 meetri pikkustel atraktiivsetel lumelaua pargi ja slaalomi nõlvadel. Lumepargis on lastele väike tuubi-ja kelgumägi. Viljandi Lumepark asub kauni Viljandi järve kaldal Männimäel Huntaugul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga