Lumelauatatavad mäed Eestis
Uuendus – Otsepilt erinevatelt lumelaua mägedelt jälgitav siit
Eestis teadupärast päris mägesid pole ja seetõttu tuleb leppida küngastega, kuid õige lumelaudur ei lase sellest ennast heidutada ja läheb ikka “mägedesse”. Allpool 6 7 popimat paika, kui keegi teab mõnda siin nimekirjas mitte esinevat head paika lumelauasõidu nautimiseks (esialgu Eesti piires :)) siis võib selle soovituslikult kommentaarina lisada. Juttu sellest miks lumelaua sõit nii hea on leiad siit: Lumelauasõit on lõbus.
Valgehobusemägi – Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus asub Järva maakonnas Albu vallas Mägede külas kaunil Kõrvemaa maastikul Valgehobusemäe lumelaua- ja mäesuusanõlva pikkus on 200 m, laius 40 m ja kõrguste vahe tipu ning jalami vahel 30 m.
Kuutsemägi – Kuutsemäe puhkekeskus
Eesti talvepealinnast Otepääst 14 km kaugusel, Otepää kõrgustikul asub looduskaunis koht, nimega Kuutse mägi. Mäesuusa – ja lumelauahuvilistele 7 erineva raskusastmega laskumisnõlva. Pikkused varieeruvad alates 214 meetrist kuni 514 meetrini. Kõige järsemad on Porikraavi nõlv ja Teppani nõlv – vastavalt 15° ja 13°.
Kütiorg – Kütioru puhkekeskus
Võrust sõita ca 12 km Vastseliina suunas. Enne Tootsi bussipeatust keerata vasakule, kust jääb sinna veel 2,7 km.
Nõmme – Nõmme lumepark
Asukoht Nõmmel, Mustamäe suusahüppetorni nõlval. Vana-Mustamäe 16, Tallinn
Lauluväljak – Tallinna Lauluväljaku Talvekeskus
www.puhkaeestis.ee/et/tallinna-lauluvaljaku-kelgunolv
Kiviõli – Kiviõli Seikluskeskus
Kiviõli linna põhjaservas asuval poolkoksimäel. Kuni 650 meetri pikkused mäesuusa- ja lumelauarajad.
Kohtla-Nõmme – Kohtla-Nõmme Talvekeskus
www.talvekeskus.ee Kohtla-Nõmme Talvekeskus asub Ida-Virumaal Kohtla-Nõmme vallas Kohtla Kaevanduspark- muuseumi territooriumil aadressil Jaama tn 1. Kaugus Tallinnast 166 km ja kaugus Tartust 137 km. Pikim laskumisnõlv 265 meetrit pikk, kõrgustevahega 40 meetrit.
Uuendus
Väike Munamägi – Väike-Munamäe Suusakeskus
Otepää kõrgustiku idaosas asub kuplikujuline Väike Munamägi. Suur kõrgustevahe, erineva profiiliga nõlvad, kaugus Otepääst (vaid kiviga visata!) ja hea ligipääsetavus. Mäel on suustamisega tegeletud alates 1947 aastast.. Pikim laskumisnõlv 450 meetrit pikk, kõrgustevahega 70 meetrit.