Pärnu Munamäe skateparki hakatakse lammutama

Pärnu linnavalitsus otsustas äsja, et amortiseerunud Munamäe skatepark lammutatakse, uus skatepark peaks samas kohas valmima hiljemalt 30. novembriks (2022).

Uue skatepargi ehitus- ja kaevetööd pidanuks algama aprilli lõpus, aga kuna pargi ehitaja leidmiseks korraldatud riigihanke tulemus vaidlustati, tuli ehitustööde algus 40 päevaks ootele panna. Vaidlustuskomisjon otsustas, et hanke vaidlustusel pole alust.

Riigihanke üks tingimusi oli, et 1. juunist 15. augustini peab Pärnu kesklinnas asuvas Munapargis olema kaeverahu. Seetõttu pidas linnavalitsus pärast vaidlustuskomisjoni otsust otstarbekamaks lükata ehitustegevuse alguse augustisse ja remontida senised pargirajatised, et noored saaks parki suvel kasutada.

Praeguseks on selgunud, et juuni alguses remonditud skatepark on siiski liiga ohtlik. „Karkass on alt nii pehkinud, et ei saa enam sõitjaid peale lasta. Uue skatepargi ehitusgraafikut arvestades ei ole mõistlik vana lappida,“ ütles linnavalitsuse taristu- ja ehitusteenistuse juhataja Lauri Laur.

Täna piirati ohtlik skatepark lintidega ja märgistati ohtlikud kohad. Homme hakkab Tehnoservice OÜ vana skateparki lammutama. Ligi 1100 ruutmeetri suurune uus betoonpark peaks riigihanke tingimuste kohaselt valmima 30. novembriks, selle projekteerimine ja ehitamine maksab 306 671,84 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga